Brouček a Šárka ve světové premiéře

Festival Janáček Brno uvede letos dvě světové premiéry. Tou první bude původní verze opery Výlet pana Broučka do Měsíce z roku 1917, tou druhou původní verze Janáčkovy operní prvotiny Šárka.

Matěj Brouček

Režisérka a scénografka Pamela Howard se už v Brně uvedla vynikající inscenací Ženitby Bohuslava Martinů v Redutě. Podle toho, jak o své současné práci mluvila, můžeme se opět těšit na detailně promyšlenou, zábavnou a skvěle provedenou komedii. Výlet Matěje Broučka situovala do Prahy v roce 1920 – začaly se vyrábět Škodovky, kola Eska, přenosné psací stroje, mladá republika byla v rozletu. Skici jsou, myslím, výstižnější než sáhodlouhé popisy. Matěj Brouček je nápadně podobný Leoši Janáčkovi, na poslední skice je chrám umění na Měsíci. Dirigovat bude Jaroslav Kyzlink, kuriozitou bude použití skleněné harmoniky. Festivalová uvedení můžete zhlédnout 17. a 19. listopadu v Janáčkově divadle v Brně.

Svatopluk Čech

Harfoboj, Duhoslav

Básnický kruh

sbor v závěru

chrám umění na Měsíci

Šárka bude uvedena v brněnské Redutě 26. a 28. 11. v původní, to jest neinstrumentované verzi s klavírem. Hudebního nastudování se ujal Ondrej Olos, režie Kristiana Belcredi.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *