Brněnský Divadelní svět je nepoučitelný!!!

Divadelní svět logoDnes odpoledne (v 16:49) jsem dostal od Lenky Pazourkové pozvánku na tiskovou konferenci k festivalu Divadelní svět, jíž se při nejlepší vůli nemohu zúčastnit. Koná se totiž už zítra v 11.00 a není v mých silách se vším najednou praštit a přeskládat si nejbližší program. Jiří P. Kříž narozdíl ode mě vynadal organizátorům emailem, který publikuji s jeho svolením a mírnou redakční úpravou.

Brněnský Divadelní svět je nepoučitelný!!!

Opravdu si u Ponávky vystačíte sami? Pak nebrblejte na pragocentristy, jak o Brno nestojí… Copak někdo z Olomouce, Ostravy nebo z Prahy přijede na tiskovku v úterý v 11 hodin, když dostane pozvánku v pondělí v 16:40?! To není nic proti Lence Pazourkové z MDB, ale spíš proti neschopnosti zorganizovat festival pořádně aspoň s jeho už čtvrtým ročníkem.

Vezměte si přiklad ze Zlínského Setkání /Stretnutia! Hemžilo se to tam minulý týden mladými lidičkami, a byla radost tam být!

Nebo z  ostravského jedinečného Dream Factory! Netváří se tak vznešeně, tajemně a velkolepě, zato se tam příští týden těším na skvělý festivalový program. Vím o něm nejméně měsíc – a bude to opravdu sen!

O hradeckém Divadle evropských regionů, které začíná 21. června, víme všichni měsíce již skoro dva. Taky se tam těším.

A přijeďte se podívat koncem roku, před Mikulášem, na Ostravar! Opět záplava milovníků divadla, záviděníhodně mladých, ostré diskuse – a nikdo se při nich zbytečně neuráží! Jenom ti, kteří jiným vnucují zkostnatělé kecy.

Nestěžujte si na soutoku moravských říček, že o Divadelním světě celostátní média tak trestuhodně zase nebudou psát. Nikoho jste – stejně jako loni, předloni, natožpak na první ročník – nepozvali! Pokud to za vás neodřou jednotlivá divadla, a zase na poslední chvíli! Není to ignorace, je to blbost pořadatelů té přehlídky, velkohubě znamenané jako Divadelní svět. Čerpá a odvádí prachy festivalům jiným, které třou bídu s nouzí, ale chválabohu zatím jsou. A jsou lepší a potřebnější!!!

Jiří P. KřížComments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *