Požehnaný bordel

Cestou z koncertu jsem se stal náhodným svědkem údajné performance studentů FAVU. Spočívala v neumělém posprejování chodníku před brněnským podnikem Moulin Rouge a následném pokusu nechat se za to zatknout.

V Moulin Rouge můžete zhlédnout – jak oni sami říkají – cabaretní show a jinak je to něco mezi nevěstincem a hodinovým hotelem. Ale zpět k tomu artistnímu výkonu – na chodníku se zaskvěl červeným sprejem nastříkaný nápis těchto slov: Požehnaný jsi TY HOSPODINE JENŽ UČINIL JSI PRO MĚ ZÁZRAK NA TOMTO MÍSTĚ. Jedná se o děkovné požehnání při spatření místa záchrany před velkým nebezpečím, pro účely performance mírně zkrácené. Přivolaná policie řešila incident v přátelském duchu, s ochrankou veřejného domu si dokonce tykala. Vzhledem k pozdnější hodině (asi 22.00) celé akci přihlíželi pouze dva lidé včetně mě, a tak jsem se dočkal i milé pozornosti. Jeden z aktérů mě s přátelským úsměvem oslovil: “Aspoň máte reklamu.” Tak aspoň vím, že vypadám jako majitel bordelu. A dalších prací naší budoucí umělecké elity už se nemůžu dočkat.

Studenti dokonce tvrdili, že performance je součástí projektu Decadence Now! – to mysleli vážně?

Aktualizace: Takže filosoficko-umělecký workshop to byl a jednu aktérku zadrželi, jak píšou v Brněnském deníku.Comments

3 responses to “Požehnaný bordel”

 1. MBM avatar

  To byl bezpochyby hodnotný uměleckoideologický zážitek. Jen s interpretací té přátelské poznámky bych se tak neunáhloval. Spíš než s majitelem bordelu si tě taky mohli splést s ochrankou bordelu.

  1. Boris Klepal avatar

   Ochranka ve svých overalech byla na místě, s tou si mě nepletli.

 2. magie avatar
  magie

  ;D ;D ;D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *