Napůl Kubrick, napůl Cage. 2'16'' a pol: Vesmírna odysea

piacek-216-a-pol-vesmirna-odysea-titulni

Velké operní domy uvádějí dětské produkce, které se úrovní zpracování vyrovnají těm dospělým. My k tomuto stavu budeme asi putovat ještě dlouho, ale neformální prostředí má taky svoje kouzlo. Kabinet múz uvede v sobotu dětskou operu Marka Piačeka 2’16” a pol: Vesmírna odysea.

S prací skladatele Marka Piačeka jsme mohli v Brně už několikrát seznámit v rámci vystoupení skupiny Požoň sentimentál, tentokrát dojde na jeho dětskou tvorbu. Opera kombinuje názvy a motivy ze dvou mimořádných děl: Cageova slavného ticha, které trvá 4 minuty a 33 vteřin, a filmu Stanleyho Kubricka. Na místě budou dětské hororové animace, hudba, ruchy i s dětmi těžko dosažitelné ticho.

Hraje se v sobotu 24. 5. od 18 hod. v Kabinetu múz a jedná se o jediné provedení v Brně v rámci festivalu Multiplace 2014.

“Sám mám takovou zkušenost: skladby, které jsem vymyslel – aspoň jsem si myslel, že jsem je opravdu sám vymyslel – se něčemu podobaly víc, než když jsem něco záměrně vzal a citoval.” (Marek Piaček v rozhovoru se Slavem Krekovičem)Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *