Josef Suk v lidovém podání

Zemřel Josef Suk – je to smutné, jistě. Lidové komentáře k článkům na zpravodajských webech jsou ještě mnohem smutnější:

Josef Suk, podpis

Zemřel Pan houslista, velký učitel a příklad současné generace. Děkuje Vám, Mistře. Ať se Vám daří v nebeském orchestru!

Čest jeho památce a hlavně jeho umění s houslemi. Tohle je ztráta celého národa.

Pan Suk byl houslový virtuos. A hlavně koncerty s orchestrem pana Vobruby byly skvělé. Na ty jsem se vždycky těšil.

A víte že pan Suk byl pravnuk Antonína Dvořáka?Pan Suk prohlásil,že není hudba vážná a nevážná ale dobrá a špatná.

A pan Vobruba patří ke špičkovým hudebním aranžérům a vždy si s ním rád zahraje.A taky orchestr pana Vobruby zahrál od Bacha po Vlacha.Pane Suk ať Vám v tom hudebním nebi hraje stejně dobře jako tady.A ať se tam setkáte se svým pradědou.

Vaše koncerty byly nezapomenutelné!pan Suk za normalizačních procesů nesměl vystupovat jen protože jeho praděd byl v Americe a taky,že nebyl v KSČ.

Mistr J.Suk zvládal hru na housle skutečně mistrovsky.Co nahrávka, to perla!Jediný stín v jeho životě jsem zaznamenala, když se propůjčil k reklamě na Harvardské invest.fondy V.Koženého. Ale těch pomýlených věhlasných bylo víc, protože”za peníze v Praze dům..”Ale je to pryč, určitě by nepropůjčil své jméno, kdyby znal ty konce.

Rodině páně Sukově upřimnou soustrast.kultuře velký smutek nad odchodem takového mistra jako bezesporu mistr Josef Suk.Nikdy nezapomenu na jeho excelentní koncerty přenášené Českým rozhlasem na Štědrý večer kdy jsem svatovečeřela se svými také v pánu zemřelými rodiči.Byli to nádherné okamžiky na které se nikdy nezapomíná.

Mistře díky, čest vaší památce. Byl jste člověk s vekým Č.

Ponecháno bez typografických a jiných úprav.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *