Hudební věda a virtuální svět

Týden vědy na Masarykově univerzitě má za cíl “prezentaci vědy a hlavních vědních oborů provozovaných na FF MU”. Většina kateder připravila akce, které se týkají jejich oboru s přihlédnutím k neakademickému publiku: přednášky, filmové projekce, debaty s osobnostmi, workshopy. Jen Ústav hudební vědy šel na celou věc kulišácky a od lesa, nachystal pro své návštěvníky sympozium Virtuální světy. Zaměříme se především na virtuální světy digitálních her a digitální fikce (interaktivních a hypertextových uměleckých děl) a na povahu zkušenosti, kterou poskytují. Nemám nic proti Teorii interaktivních médií, ale co mají virtuální světy a speciálně počítačové hry společného s hudební vědou? Ale hudební témata už jsou zřejmě vyčerpána, a co je to hudební věda už ví asi taky každý.

Virtuální světy 2010


Tags:


Comments

3 responses to “Hudební věda a virtuální svět”

 1. hypermarket avatar
  hypermarket

  Vis, co to ma spolecneho? Naprosto nic, krome toho, ze na filde (pro mne naprosto nelogicky) zaradili administrativne obor Teorie interaktivních medii pod Hudebni vedu. Jake to melo duvody, to jsem se radeji nikoho neptal. Takze spolecneho to ma jen a pouze administrativni cleneni.

  Cele Virtualni svety delaji lidi z TIMu, ale, jelikoz je TIM oficialne soucasti Ustavu hudebni vedy, musi byt na pozvance uvedeno i to.

  1. Boris Klepal avatar

   Díky za vysvětlení. Teď by ještě někdo mohl vysvětlit, proč Ústav hudební vědy žádný program nemá. Myslím hudební, nebo aspoň hudbě blízký program.

   1. hypermarket avatar
    hypermarket

    Jo, tak to netusim. Nad virtualnimi svety jen poskytly garanci. Asi jim prislo, ze uz se pod jejich patronaci neco deje, tak si udelali carku a na vlastni iniciativu se vykvakli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *